Klaidų taisymas maketuose

Publikuota:

aciu aciu klaidu taisymas

Per kelioliką mano darbo metų maketavau gal kelis bukletus, kurie iškeliavo į spaustuvę be jokių pataisymų. Visus kitus leidinius tenka taisyt. Klaidas žymėt yra gausybė vienas už kitą nepatogesnių būdų. Ir bene vienintelis patogus – jas žymėt tiesiai PDF’uose. Tai yra labai paprasta, bet yra keli niuansai:

  1. Naudojantis naujausia nemokamo Adobe Readeriu versija visuose PDF’uose galima rašyti komentarus ir žymėt klaidas. Jei naudojatės senesne versija, klaidas žymėti irgi galite, bet reikia paprašyti dizainerio specialiai išsaugoti PDF’ą, kad turėtumėt komentavimo galimybę. Pasižiūrėt kokia Adobe Readerio versija naudojatės galite per meniu – Help -> About Adobe Reader.
  2. Du pagrindiniai komentavimo įrankiai matomi standartinėje įrankių juostoje. Papildomi įrankiai – išskleidus comment meniu.  (Žr. paveikslėlį Adobe Acrobat DC arba senesnė Adobe Acrobat versija)
  3. Highlight tool – skirtas žymėti teksto klaidoms.
  4. Sticky note – visoms kitoms su tekstu nesusijusioms pastaboms, pvz. pakeist nuotrauką arba šį puslapį nukelti į galą.
  5. Niekada nenaudokite “Sticky note” įrankio žymėt teksto klaidoms. Prie skirtingo zoom’o ant skirtingų kompiuterių  “sticky note” žymėjimo vieta gali pasikeist labai labai smarkiai. Dėl to vietoj ištaisytos klaidos dizaineris gali įvelt naują. Pažymėjus tekstą highlight ar kitu įrankiu, du kart spragtelėjus pele ant žymėjimo iššoks tam pažymėjimui skirtas kometaro langelis, kuriame galite įrašyt kaip taisyti tekstą.
  6. Jei žodyje yra kelios klaidos, taisykite ne po vieną klaidą, o visą žodį iš karto. Jei yra kelios klaidos pastraipoje – taisykite iškart visą pastraipą. Tokiu būdu ir klaidas žymėt paprasčiau, ir taisyt paprasčiau. Ir, svarbiausia, gerokai sumažėja nepataisytų klaidų.