Prezentacijų dizainas

Publikuota:

Įsivaizduokite, kad jūs prezentuojate kelionę į nuostabią salą - puikus oras, mažai žmonių ir viskas nuostabu. Kol apie visą tai pasakojat, rodot skaidrę:

  1. Skaidrė A - daug teksto, daug bullet pointų, daug nuotraukų. Kad negadint straipsnio vazdo pavyzdžio net nerodau, jį pamatysite čia.
  2. Skaidrė B - daug teksto, daug bullet pointų, viena nuotraka. Pavyzdys čia.
  3. Skaidrė C - viena foto, trys žodžiai. Pavyzdys žemiau.
  4. Prezentacija C

Kuri skaidrė būtų fektyviausia klausimų tikriausiai nekyla? ;)

A - yra taip blogai, kad geriau jau nieko. B skaidrė iš pirmo žvilgsnio atrodo neblogai. Ir netgi yra pusė velnio jei ją siųstumėt el. paštu. Bet jei jūs kalbate ją rodydami, ši skaidrė praktiškai tokia pati neveiksminga kaip A. Skaidrė C yra tai, kas padeda įtikinti, o ne trukdo. Žmonės vienu metu arba klauso arba skaito. Skaidrės neturi būt jūsų sufleriu (tam galite pasiruošti atskirą "spargalkę"). Visų mylimi bulletpointai vietoj to, kad padėtų jums perteikti žinutę, tik trukdo.

Dažnai gaunu prašymų - tiesiog sumaketuot gražiai bullepointų šūsnį. Tą galima padaryt, bet tai neveikia. Gal atrodo ir pakenčiamai. Bet neveikia.

Nepaisant to A ir B tipo skaidrės vis dar neįtikėtinai dažnos. Kodėl taip yra, ką daryt kad to nebūtų puikiai pasakoja Seth Godin, savo knygoj "Bad poweroint". Knyga parašyta prieš 15 metų (penkiolika !!!). Daugelis dalykų per tą laiką pasikeitė neatpažįstamai.

Telefonai 2000 vs 2016

Telefonai paskeitė į gerą.

Trulai 2003 vs 2016

Troleibusai pasikeitė į gerą.

Spooky prezentacijos

Prezentacijos... ehhmm... Ne, Nelabai pasikeitė. Žmogaus su Nokia 3310 rankose jau nebepamatysit. O čia pavaizduotos prezentacijos iš Slideshare.com pirmo rezultatų puslapio su raktažodžiais "2003" ir "2016". Paskutinioji yra visiškai nauja.

Norite, kad jūsų prezentacijos būtų gražios ir veiksmingos? Viską meskit ir paskaitykit "Bad powerpoint". Neužtruksit, knyga viso labo 8 psl. Ir nemokama. Tai bus labai gera pradžia. Kita puiki knyga - Presentation Zen, tiesa ilgesnė ir mokama.

Jeigu reikia pagalbos iš šalies, kreipkitės į mus. Per pastaruosius metus mes esame padėję sukurti daugiau nei 50 prezentacijų, dalis jų buvo skirta itin svarbiems pardavimams (kai prezentacija gali nulemti kelių šimtų tūkstančių eurų sandėrio baigtį). Tikiu, kad galime padėti ir Jums sukurt estetišką, gražią ir svarbiausia veiksmingą prezentaciją.

Su bulltet pointais kariaujame džihadą. Taip, kartais jų reikia. Viskas puiku jeigu jie naudojami juodraštyje arba kaip pastabos sau, bet jei planuojate kalbėti prieš auditoriją, skaidrė ekrane turėtų atrodyti maždaug taip...

Telefonai 2000 vs 2016

Kol rodoma ši skaidrė, prezentuojantis žmogus pasakoja apie grėsmes socialiniuose tinkluose, viena iš potencialių grėsmių - nukopijuotas Jūsų profilis.

Skaidrės originalą galite pamatyti čia.

Pasižiūrėkite mūsų atliktus darbus. Jei prireiks pagalbos - skambinkite +370 676 03536 (Algis), arba rašykite - info@diz.lt